Bir İlişkinin Kötüye Gittiğini Gösteren İşaretler Nelerdir?

tarafından
25
Bir İlişkinin Kötüye Gittiğini Gösteren İşaretler Nelerdir?

Bir İlişkinin Kötüye Gittiğini Gösteren İşaretler Nelerdir?

Bir İlişkinin Kötüye Gittiğini Gösteren İşaretler
Hiç bir ilişki “şu kadar zaman sonra bitiririz” diye başlanmıyor. Sevgiyi, ilgiyi, fedakarlığı ve yüreğini ortaya koyarak devam ettirilen ilişkiler bir zaman sonra kötüye gitmeye başlıyor. Peki bu kötüye gidişin nedenleri nelerdir?

Sürekli tartışma ve kavga halinin oluşu
O güzel vakitler eskide kaldı dimi? Artık her şeyden tartışır oldunuz, anlaştığınız, sevdiğiniz, her şeyi beraber yapabilmek için can attığınız kişi artık bir yabancı gibi. Bir çok konu da anlaşamamaya başladınız, eskiden birlikte yapmaktan keyif aldığınız şeyler bile artık göze batar oldu.

Tartışmalar, kavgalar ve birbirinizden uzaklaşmalar başladı bile.

Duygusal olarak ezilmek

Artık başkalarının yanında sizi ezmeye de başladı, sizi küçük görüyor, yaptıklarınızı hataymış gibi başkalarının yanında bahsetmekten büyük keyif alıyor. Çünkü sizi üzmek artık onun için bir mutluluk. Böyle bir ilişkiye kendinizi teslim ederseniz eğer sonuçları hiç iyi olmayacaktır.

Yersiz kıskançlıklar ve giyiminize karışmalar

Artık size güvenmiyor, giyim tarzınızı beğenmiyor, nereye gittiğini, kimle olduğunu, neler konuştuğunu hep merak ediyor. Çünkü sizinle arası hiç de iyi değil, böyle bir durum da duygusal boşluk yaşayacağınızı ve başka biriyle görüşmeye başlayacağınızı düşünmeye başladı bile. Eve hapsetmeler, telefonla bile konuşmanıza karışmalar ve daha pek çok kısıtlamalar üzerinizde esiyor.

En küçük hataları bile büyütüyor

Önceden olsa küçük hataları görmezden gelirdi, “olsun hayatım, ne önemi var, düzeltilir” der gönlünüzü alırdı. Size değer verdiğini her seferinde gösterirdi. Ama artık öyle değil hiç bir şey. Neredeyse gözünüzün üstünde neden kaşınız var diye sinirlenecek hallere geldi. Size karşı en ufak tahammülü dahi yok.

Kendinizi ruhsal olarak yorgun hissediyorsunuz

Durmadan baş ağrılarınız oluyor, kendinizi yorgun ve bitkin hissediyorsunuz. Yaşadığınız bu tartışmalar, baskı ve şiddet sizi artık başa çıkılamaz bir duruma sürüklüyor. Hep düzelecek beklentisi içinde oluşunuz da artık sizi iyice yormaya başlamış.
Kadinlarnette.Net