Cilt Lekeleri için Maske

tarafından
73
Cilt Lekeleri için Maske

Cilt Lekeleri için Maske

Cilt Lekeleri için Maske


Google
Ciltteki renk değişiklikleri, deriden daha açık ve daha koyu olmak üzere iki şekilde görülür. Bu lekelerin oluşmasının pek çok nedeni vardır.
Güneş lekeleri, gebelik lekeleri, mantar hastalıkları, cildimizin alerjik olduğu besinleri tüketmek, nitelikli olmayan makyaj ürünleri, çeşitli ilaçların yan etkileri, güneşli mevsimlerden artıp güneşsiz mevsimlerde azalan çiller bu duruma bazı örneklerdir.
Cilt lekelerini genel olarak makyaj ile kapatmaya çalışmak çok yanlış bir davranıştır. Çünkü bu çözüm hem kalıcı değildir aynı zamanda daha koyu ve doğal olmayan makyaj yapmamıza neden olur. Cilt lekelerinden kurtulmak için piyasada bulunun ilaçlar bu duruma çözüm olmadığı gibi yerini yeni cilt bakımı rahatsızlıklara da bırakmaktadır. Evinizde bulunun malzemelerle bu sorununuzadan kolayca kurtulabilirsiniz.
Cilt Lekeleri için Maske
Google

Cilt Lekeleri için Maske


Google
AYVA MASKESİ

Ayvanın içerisinden çıkarılıan çekirdekleri yarım su bardağı ılık suda iki gün bekletiniz, kaygan bir sıvı halini alacaktır. Bu sıvıyı yüzünüze uygulayınız. Yüzünüz kuruduğunda sürme işlemini tekrarlayınız. Bu işlemi haftada 1 defa uygulayınız.
Google
Cildinizin hem sıkılaştığını aynı zamanda lekelerin gözle görülür biçimde azaltığını fark edeceksiniz.

Cilt Lekeleri için Maske


Eğer evinizde ayva yok ise veya mevsimsel sebeplerden dolayı elde edemiyor iseniz daha basit bir yöntem olan Tuz Maskesini uygulayabilirsiniz.

Ayva Maskesi
TUZ MASKESİ

1 yemek kaşığı Tuz
1 tatlı kaşığı Sirke

malzemeyi karıştırıp lekeli bölgelere dairesel haraketlerle uygulayınız.Bu işlemi haftada 1 defa tekrarlayınız.Kadinlarnette.Net