Doğal El Bakımı Kürleri

tarafından
22
Doğal El Bakımı Kürleri
1

Doğal El Bakımı Kürleri

Yıpranmış ve kurumuş eller için doğal el bakımı kürleri en iyi çözümleri sunmakta. Çeşitli kimyasallar içeren ve bir hayli da masraflı olan kremleri kullanmak yerine siz de evinizden veya marketlerinizden temin ettiğiniz materyallerle oldukça etkili bir kür hazırlayabilirsiniz.

Doğal El Bakımı Kürleri.
Vereceğimiz üç adet doğal el bakımı kürü ile cildinizin daha sağlıklı kalması için en iyi metotları sizlere tanıtacağız. Özellikle ölü deri, nemsizlik, çatlama ve benzeri cilt sorunları çeken takipçilerimiz için bu tavsiyeler oldukça etkili olacaktır. Gelin bahsettiğimiz bu tariflere yakından bakalım.

Bal ve Yumurta Akı

Yumurta akının içeriğindeki protein ve besin miktarları cilde büyük fayda sağlamaktadır, balın içeriğindeki şeker yumurta akı yağı ve besinleriyle birleşince de ortaya oldukça etkili bir kür çıkıyor. En çok sevilen doğal el bakımı kürleri arasından bal ve yumurta akı karışımını siz de deneyebilirsiniz. İki bileşenin muazzam uyumuyla birlikte cildiniz yumuşacık, nemli ve oldukça daha sağlıklı olacak.
Doğal El Bakımı

Avokado, Şeker ve Zeytinyağı

Şeker ve zeytinyağının antioksidan fonksiyonları bulunduğu için cilde çok iyi geldiği bilinen bir gerçek. Zeytinyağından gelen yağ asidiyle birlikte cildinizi en iyi biçimde besleyebilirsiniz. Birçok kişinin bildiği bu karışma biz ilave olarak avokado faktörünü de etkiliyoruz. Hafif etli avokado kabuğunu, şeker ve zeytinyağı suyuna bandırdıktan sonra, vücudunuza yedirerek bir hayli etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Badem Yağı, Su ve Hafif Beyaz Sirke
Doğal El Bakımı
Beyaz sirkenin asidik oranı ciltteki ölü derileri ve zararlı bakterileri yok etmede çok etkilidir, hali hazırda badem yağının içerdiği mineraller ve besinlerle cilde oldukça besleyici fonksiyonları bulunduğu da bilinmekte. Hafif miktarda beyaz sirke ile badem yağını su ile karıştırarak bir hayli basit ama etkili bir kür elde edebilirsiniz. Ancak beyaz sirke oranını fazla kaçırırsanız bu durum size ters tepebilir, beyaz sirke oranını iyi ayarlamanızı da ayrıca öneriyoruz.
Doğal El Bakımı
Son tavsiyemizle beraber doğal el bakımı kürleri yazımızın sonuna geldik. Tavsiye ettiğimiz karışımları düzenli bir biçimde kullanarak siz de daha sağlıklı ve yumuşak ellere sahip olabilirsiniz. Daha fazlası için bizi takipte kalmayı unutmayın, daha sağlıklı günler dileğiyle, hoşça kalın.
Kadinlarnette.Net

1