Duşakabin Nasıl Temizlenir?

tarafından
72
Duşakabin Nasıl Temizlenir?

Duşakabin Nasıl Temizlenir?

Sıklıkla kullanmış olduğumuz duşakabinler, yarattığı şıklık etkisi ve dekoratif algının beraberinde, belli aralıklara düzenli bir bakıma ve temizliğe ihtiyaç duyar. Bu sayede, duşakabinlerimizdeki kireç oluşumunu engeller ve su birikintilerinin kalmasına izin vermeyiz. Çünkü temizlemeyi unuttuğumuz su, sabun ve şampuan lekeleri; belli sararmaları, küflenmeleri ve kireç lekelerini de yanı sıra getirir. İlk etapta bu lekeleri oluştuktan sonra temizlemek yerine, daima düzenli şekilde temizlemeli ve önüne geçmeliyiz.
Google
Aksi takdirde, bu lekeler kalıcı olarak yer edinebilir ve temizleme adımları da zorlaşabilir. Ancak daima düzenli bir temizliğe vaktiniz yoksa da, sizlere Yapıdükkanım olarak birkaç öneride bulunuyor ve işinizi belirgin oranda kolaylaştırıyoruz!
Sirke ile Duşakabin Temizliği Yapmak!Kadinlarnette.Net

Sağlığa, cilde, yemeklere yararı olan sirkenin artısı, saymakla bitmiyor ve temizlik için de en etkili sonucu veriyor! Bizler de bu etkiyi duşakabin temizliği için kullanıyoruz ve tüm kireçlenmelerin en iyi biçimde yok olmasını sağlamaktayız. Bu noktada tek yapmanız gerekli olan şey; boş bir püskürtme şişesinden yardım almak ya da boş bir şişenin ucunu delmek olacaktır. Bu noktadan sonra duşakabin temizlemek, sandığınızdan çok daha kolay olacak!

GoogleYöntemimiz: Sirke ve Karbon Karışımı!

Sirke ve karbonatı karıştırarak, kremsi bir yapı elde etmelisiniz. Ardından da bu karışımı duşakabinimize sürmeli ve 15 dakika boyunca bekletmelisiniz. 15 dakika sonra ise, ılık su ile durulamalı ve bir mikrofiber bez yardımı ile da nemini almalısınız. Bu karışım ile duşakabin modellerinizde elde edeceğiniz ışıl ışıl görüntü, sizleri mest edecek.
Google
Yöntemimiz- Sirke ve Temizleyici Deterjan Karışımı!

Bir kabın içine eşit miktarlarda ekleyeceğiniz sirke ve deterjan sayesinde, duşakabin modellerinin tümünü, pırıl pırıl yapabilirsiniz. Burada tek yapmanız gerekli olan; karışımı yapmak ve bir kap ya da püskürtme şişesi sayesinde duşakabininize sıkmak. GoogleArdından, alışılmış ovalama yöntemlerini kullanmalı ve son aşamada ise yine bir mikrofiber bez ile kurulama işlemi yapmalısınız. İşte bitti!
Yapıdükkanım’ın Kolay Temizlenen Duşakabin Modelleri ile Tanışın!
Kadinlarnette.Net