Hamilelikte Göğüs Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

tarafından
85
Hamilelikte Göğüs Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

Hamilelikte Göğüs Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

Hamilelikte göğüs ağrısı çekiyorsun, endişeleniyorsun, bu diğer bir normal hamilelik semptomu mu yoksa daha fazlası mı? Hamilelik sırasında göğüs ağrısı endişe verici olabilir, ancak çok da nadir değildir. Bunun pek çok sebebi olabilir ve çoğunlukla kalbinizle hiçbir ilgisi yoktur.
Google

Ancak nadir durumlarda, hamileyken göğüs ağrısı ciddi bir sağlık sorunuyla bağlantılı olabilir. İşte hamilelik sırasında göğüs ağrısı ve ne zaman bir doktora görünmeniz gerekli olduğu hakkında bilmeniz gerekenler.
GoogleHamileliğin Erken Döneminde Göğüs Ağrısının Nedenleri
Kaygı

Yeni bir hamileliğin heyecanı, fiziksel değişiklikler göstermeye ve yaşamaya yeni başlıyorsanız ya da önceki hamileliğinizde düşükten sonraki ilk hamileliğinizse, hızla endişe ve strese dönüşebilir.

Kendinizi stresli ya da endişeli hissediyor olabilirsiniz, hatta panik atak geçiriyor olabilirsiniz. Bu, hamileliğiniz sırasında herhangi bir zamanda olabilir, ancak özellikle yeni (zorlu) bir sevinç demeti fikrine hala alışmaya başladığınızda ya da bebeğinizin sağlığı için endişelendiğinizde. Tüm bu hisler size göğüs ağrısı gibi fiziksel belirtiler verebilir.

Şunlara da sahip olabilirsiniz:

göğüste sıkışma
baş dönmesi
gerginlik duyguları
hızlı nefes alma
Konsantrasyon zorluğudur.
GoogleBazen hamile olduğunuzun ilk belirtileri mide bulantısı ve kusmadır. Sabah bulantısı günün herhangi bir saatinde (ve kimi zaman gece) olabilir. Hamile kaldığınızda vücudunuzun üretmeye başladığı yükselen hormonlardan kaynaklanır.

Tüm mide bulantısı ve kusma kimi zaman geçici kilogram kaybına ve hatta dehidrasyona neden olabilir.

Gebelikte ciddi sabah bulantıları göğüs ağrısına neden olabilir. Asidik kusmuk boğazınızı defalarca tahriş ettiğinde göğüs ağrısı hissedebilirsiniz. Sürekli öğürme, mide ve göğüs kaslarınızı da yorarak kas ağrısına neden olabilir.GoogleKadinlarnette.Net