Kısa Saçlar, Seksi Bakışlar

tarafından
10
Kısa Saçlar, Seksi Bakışlar
1

Kısa Saçlar, Seksi Bakışlar

Eğer yüzyıllardır aynı saç modeliyle dolaşıyor ve içinizden “Artık kendimi baştan yaratmanın zamanıdır!” diyorsanız… Kısacık saçlara ne dersiniz? Belki de ayrı bir renk! Karar vermek bir hayli zor değil mi? Acaba kısacık saçlar size yakışacak mı? En son ne zaman saçlarınızı o kadar kısa kullanmıştınız? Şimdi de size yakışır mı dersiniz? Tüm bu soruların yanıtını düşünmeye başlamak, değişim ihtiyacı virüsünü kaptığınız manasına geliyor. Şayet seçiminizi modern ve kısacık bir saç modelinden yana kullanacak olursanız, kısa saçları olan bayanların dikkat etmesi gerekli olan bazı hassas noktalara dikkatinizi çekmek isterim. En azından birkaçına “evet” diyebiliyorsanız, belki de bir çılgınlık yapmanın şimdi tam zamanı!
Kısa Saçlar

Kısa saç kadına bir hayli seksi bir hava veriyor. Orası kesin. Ama kısacık saçların da kendisine göre olmazsa olmazları da var muhakkak.
Kısa saçMakyaj Şart!
Saçları kısa olan bayanların yüz hatları ortaya çıkar. Size bakanların gözleri direk olarak sizin yüzünüze ve gözlerinize doğru yönelecektir. Bu yüzden birazcık da olsa makyajla yüzünüzü desteklemenizde fayda var. Eğer makyajla birkaç dokunuşta bulunmazsanız, seksi bir kadın olmaktan öte, fazlası ile unisex bir görünümünüz olacaktır. Biraz allıkla ifadenizi yumuşatabilir ve elmacık kemiklerinizi bellirginleştirdiğiniz için yüzünüze dişilik katabilirsiniz. Gözlerinize çekeceğiniz kalem ya da eyeliner da tüm güzelliğini ortaya çıkartacaktır.

Günlük Kullanımda Size Zaman Kazandırır.

Kısa saçlı olmakla uzun saçlı olmak arasındaki en büyük farklardan biri; saçlarınız uzunken aceleniz olduğunda şık bir topuz ya da atkuyruğu ile dışarı çıkabilirsiniz ama uzun saçlarınıza muhakkak bir el atmanız ve bakımını yapmanız gerekecektir. Kısa saçlılar duştan sonra ufak bir dokunuşla harika görünüme kavuşabilir. Krem, köpük ya da jöle… Her neyi tercih ediyorsanız. Kısa saç daima acelesi olan bayanlar için!

RihannaYüzünüzün şekine, boyun ve omuz yapınıza göre uygun bir model seçmelisiniz.

Saç modelinin boyu kısaldıkça, yüz, boyun ve omuz hatlarınızın ortaya çıkacağını unutmayın. Kısa bir deneme için saçınızı atkuyruğu yapın ve aynada kendinize bakın. Gördüğünüz manzara hoşunuza giderse saçlarınızı üç numara kestirebiirsiniz. Önemli olan tercih ettiğiniz modelde, saçınıza verilen katlarla yüzünüzün şeklinin orantılanması.

Gölgeler Kısa Saçınıza Hava Katacaktır.

Her ne kadar gölge attırmak size ekstra parya mal olsa da, saçınızdan bir iki ton açık renk gölgelerin sonucu harika olacaktır. Düzenli ziyaretlerle saçınızın modelini muhafaza etmeye gayret etmelisiniz. Saçınız 4 haftada yaklaşık bir santim uzayacaktır.

Hayden PanettiereSaçınızı Yeniden Uzatmaya Karar Verirseniz, Sabırlı Olun.

Eyvah! Eski saçlarınızı özlediniz ve yeniden uzatmaya karar verdiniz. Şimdi sabırlı olma zamanı. Birkaç ayda saçınız kendisine gelecektir.

Değişim fikri muhteşem olabilir. Yine de eğer önünüzde bir düğün daveti gibi önemli bir organizasyon var ise, belki de bu değişimi biraz ertelemenizde fayda vardır. Radikal bir değişime girmeden önce, sonradan pişman olmamak adına, çok iyi bir planlama yapmalısınız.

Kadinlarnette.Net

1