Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

tarafından
67
Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
Makyaj yapmaya yeni başlayanlar için bu işin püf noktaları büyük bir önem taşıyor. Makyaj yaparken nelere dikkat edilmesi gerekli olduğuni öğrenirseniz ortaya mükemmel sonuçlar çıkabilir. Doğru tekniklerle makyaj yapmak kadar doğru malzemeleri kullanmak da önem taşıyor. Kaliteli makyaj malzemelerini satın almak için muhakkak yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmanız gerekmez. Bu konuya değineceğiz ancak öncesinde nelere dikkat etmeniz gerekli olduğu konusunda bazı tüyolar aktaralım.
Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
Yağlı bir cilde sahipseniz fondöten seçimi çok daha fazla önem arzeder. Mutlaka yağlı ciltler için formüle edilmiş fondötenleri kullanılacak olan ve fondöten üzerine bir miktar transparan pudra sürmeyi sakın unutmayın. Böylelikle gün boyunca cilt parlaması problemi yaşamazsınız.
Rujunuzun dağılmasını istemiyorsanız rujdan önce dudaklarınıza pudra sürün. Ten rengi bir pudra kullanmanız durumunda rujun rengi de değişmeyecektir. Pudranın üzerine ruj sürmeniz halinde yemek yerken bile rujunuzun dağılmadığını fark edebilirsiniz.

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
Makyaj yapmanın en önemli püf noktası ya gözleri veya dudakları ön plana çıkarmaktır. Eğer belirgin bir göz makyajı yaptıysanız rujunuzun çok iddialı olmamasına özen gösterin. Eğer kırmızı gibi iddialı bir ruj rengi kullandıysanız göz makyajınızın ağır olmaması gerekmektedir. Bu altın kuralı uygulamanız durumunda yüzünüzün estetik açıdan çok daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Makyaj yapmanın en önemli püf noktası
Gözleri veya dudakları ön plana çıkarmaktır. Eğer belirgin bir göz makyajı yaptıysanız rujunuzun çok iddialı olmamasına özen gösterin. Eğer kırmızı gibi iddialı bir ruj rengi kullandıysanız göz makyajınızın ağır olmaması gerekmektedir. Bu altın kuralı uygulamanız durumunda yüzünüzün estetik açıdan çok daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.
Elmacık kemiklerinizi biraz daha ön plana çıkarmak için allık kullanmayı tercih edin. Seçtiğiniz allığın fondöten ve ruj rengiyle uyumlu bir renk tonunda olmasına özen gösterin.
Kadinlarnette.Net