Saçların Çabuk Uzaması İçin Yapılması Gerekenler

tarafından
59
Saçların Çabuk Uzaması İçin Yapılması Gerekenler

Saçların Çabuk Uzaması İçin Yapılması Gerekenler

Çoğu bayanın en sevdiği yeridir saçları. Bir anne çocuğuna nasıl severse inanın saçlarınıda o kadar çok sever. Onları herzaman bakımlı görmek ister. Ama çoğunlukla ya vakit olmamasından veya üşengeçlikten bakımını daima erteler. Asıl konumuzsa saçlarının çabuk uzamasını isteyen bayanları daha fazla ilgilendiriyor. Aşağıda vereceğimiz formüller işinize yarayabilir.

Saçları Uzatmak İçin Entele Otu MaskesiSaçları Uzatmak İçin Entele Otu Maskesi

Malzemelerimiz;

10 gr Entele Otu,
2 Su Bardağı Elma Sirkesi,
2 Su Bardağı İçme suyu,

Entele otumuzu elma sirkesini ve suyumuzu bir tas içersine koyarak kaynatıyoruz. Tas da ki suyun yarısı buharlaşıp boşalana kadar kaynatın. Sonra soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra saç diplerimize masaj yaparak sürüyoruz. Bir iki saat kadar saçımızda bekletip ılık suyla yıkıyoruz. Haftada 3 kez uygulamanız yeterli gelecektir.
Saçları Uzatmak İçin Badem Yağı Maskesi

Malzemelerimiz;

10 Gram Entele Otu,
1 Şişe Badem Yağı,
1 Şişe Bepanthene,
1 Adet Saç Bonesi,

Saçlarımızı güzel şekilde yıkayarak temizliyoruz. Aktardan almış olduğumuz 10 gram entele otunu bir kahve cezvesinin 4/3 ünü suyla doldurup içersine atıyoruz ve kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra süzerek ılımaya bırakın. Aktardan aldığınız badem yağımızı ve bepanthene’i entele otu suyu ile karıştırarak saç diplerimize masaj yaparak uyguluyoruz. Başınıza bir bone takarak 20 dakika fön makinesi ile kurutuyorsunuz. Fönlemede tamamlandıktan sonra 10 dakika daha bekleyin ve boneyi çıkarıp saçlarınızı yıkayın.

Saçlar Nasıl Uzar?

Saçlarınızın uzaması, vücut kimyanızın dengesiyle yakından ilişkilidir. Belli bir noktadan sonra saç uzaması yavaşlar.

Kısa zamanda saç nasıl çabuk uzar diye merak ediyorsanız sabır ve iyi bakımın saçın uzamasında en önemli etken olduğunu unutmamanız gerekir.
Kadinlarnette.Net