Sağlıklı Beslenerek Ayda Kaç Kilo Verilebilir?

tarafından
34
Sağlıklı Beslenerek Ayda Kaç Kilo Verilebilir?
1

Sağlıklı Beslenerek Ayda Kaç Kilo Verilebilir?

Ayda Kaç Kilo Verilebilir?
Herkesin bir zayıflama efsanesi var. Sizinki hangisi? Sağlıklı ve başarılı hem de kalıcı olanlardan mı? Yoksa kısa bir süre içinde hızlı bir şekilde çok kilogram verip geçici olanlardan mı? Şimdi size bir şey soracağım.. Siz gerçekten kilogram vermek ve fit görünmek istiyor musunuz? Ve bunu hayatınızla bütünleştirip hep böyle kalmak istiyor musunuz? Cevabınız şüphesiz evet ise, ilk adımı tercih edin. Kaç kilogram fazlanız olursa olsun, sabredin ve uzun bir zaman dilimine yayarak kalıcı ve daha sağlıklı olarak zayıflayın. Bu süre 1 yılı da bulabilir. Ama 1 yıl sonrasını bir düşünün. Bu şekilde kalıcı zayıflığı elde edeceksiniz ve bir daha diyet yapmanıza bu streslere girmenize ömrünüz boyunca gerek kalmayacak.

Çoğu kişiye bu soruyu sorduğunuzda nerdeyse aynı yanıtları alırsınız. En daha sağlıklısı ve kalıcı olanı ağır ağır emin adımlar ile verilen kilogramdur. Yani ortalama ayda 2 veya 4 kilogram en idealidir. Bunun aksini yapan başarana ya da denemeye çalışan insanların vücudu iflas eder. Sinir sistemi çöker. Ani şok diyetler bizi bizden eder. Etrafımızda kimse kalmaz. Biz bunu mu istiyoruz? Tabii ki hayır. Mutlu ve güzel olmak istiyoruz. Bunun için de sağlık çerçevesinde sağlam adımlar ile kilogramlarımızdan kurtulacağız.
Ayda Kaç Kilo Verilebilir?
Kimsenin şok diyetlerini bizlere de uyacakmış gibi uygulamayacağız. Özellikle genç yaşlarda insanlar kilogramsuna vücuduna dikkat eder. Bu değişik bir heyecan ve uğraştır. Spora başlanılır, belki bir salona gidilir, diyet için kendimizi zorları vs.. Peki gerçek olgunluğa ulaştığımızda da aynı sabırsız insan mı oluyoruz, elbette ki hayır. Artık daha yerinde düşünebiiyoruz ileri yaşlarda. Doğru düşünerek de doğru ve daha sağlıklı bir biçimde kilogram verebiliyoruz.

Hanımlar beyler.. Size tavsiyem, kilogram verme konusunda bir hedefiniz olsun. Ve bu hedefe sağlam ve emin adımlarla ilerleyin. Bu süreç uzun olabilir, pes etmeyin, vazgeçmeyin. Kilo alsanız da kilogram veremeseniz de sakın durmayın. Kararlı ve azimli olmak her konu da başarı getirir. Yaşanmış pek çok zayıflama örneği var. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki, kısa sürece fazla kilogramlarından kurtulan kişiler yakın zamanda yeniden kilogramları almaya başlar. Sarkmalar ve deformasyonlar da cabası..
Ayda Kaç Kilo Verilebilir?
Diyeceğim o ki, ayda 3, en fazla 4 kilogram vermeye çalışın. Hem bu biçimde bünyenizi fazla zorlamaz, yormazsınız ve sinirleriniz çabuk yıpranmaz. Diyette sinirlilik halleri yaşanmaz bu şekilde diyetten bıkılmaz da. Yavaş ve kesin olsun herşey. Beslenme alışkanlığımız çocuk yaşlarda bizlere yerleşir. Ama hayatımız boyunca bu düzende devam etmemize gerek yok tabii ki. Çocukların büyüyp gelişmesi için kimi zaman de annelik iç güdüsüyle gerekli lüzumsuz fazla miktarlarda besini çocuklarımıza yediriyoruz.

Aslında ilk zamanlarda bu biçimde bir alışkanlık olmazsa ileride de daha sağlıklı beslenme konusunda daha az sıkıntı çekeriz. Neyse, sonuçta daha sağlıklı ve dengeli beslenerek, hazır gıdalardan uzak durarak, haftada birkaç gün egzersizimizi yaparak ve en önemlisi yılmayarak hedef kilogrammuza erişmememiz imkansız.
Kadinlarnette.Net

1