Yüz Estetiğinde Son Trendler

tarafından
51
Yüz Estetiğinde Son Trendler
1

Yüz Estetiğinde Son Trendler

Kadınlar kadar erkeklerin de bir o kadar ilgisini çeken ve rağbet gören yüz estetiğinde en çok hangi yerlere estetik operasyon uygulanıyor. Estetik denince akla hep cerrahi müdahaleler gelir. Oysa bir ilaç enjeksiyon uygulaması ya da uygulanmakta olan diğer bir yöntem de olabilir. Sadece yaşı ilerleyen bayanlar bu metoda başvurmuyor. Genç yaşta da yüzünden ya da yüzündeki bir uzuvdan memnun olmayanlar bu metoda başvuruyor. Kepçe kulak düzeltme, yüz gerdirme, kırışıklık giderme, dudak dolgunlaştırma, yanak doldurma, kaş kaldırma, burun kaldırma ve şekillendirme gibi onlarca seçenek var.
Yüz Estetiği

Estetik profesyonelına hayallerini anlatıp kendilerini onların ellerine bırakıyorlar. Yüz ve boyun derisindeki sarkmalara yapılan müdahalelerin oranı artmış durumda. Burun ve kırışıklık operasyonları en revaçta olanlar.. Ameliyat sonrası dikişler 1 hafta içinde alınırken, operasyon 2 ila 5 saat arasında değişmektedir. Yüz estetiğinde bayanların yöneldiği son trendlere gelecek olursak.. Estetik sonrası daha doğal bir görünüm elde edebilmek adına profesyonellar doğal dolgu işlemlerini ve maddelerini tercih ediyor.

Yüze volüm kazandıran teknikler kullanılmaktadır. Orta yaşlı bir kişinin gençleşmesi için yüzün dolması dolgun görünmesi gerekmektedir ve doğal dolgular kullanılmaktadır. Erkekler ise kaş kaldırma ve yüz gerdirmeyi tercih ediyor. Son senelerde hokka gibi bir burun isteyen kalmadığını belirten profesyonellar insanların daha doğala kaydıklarını da belirtiyor. Doğal, realist ve güzel bir görünüm.. Yine erkeklerin favorilerinden biri saç ektirme operasyonları şüphesiz. Burun estetiğinde son trend gölgelendirme ve parlatma tekniği.
Yüz Estetiği
İdeal burun profesyonel tarafından hesaplanıyor ve gölgelendirme parlatma işlemleriyle doğal ve düzgün karakterli bir burun oluşuyor. Burun dudak açısı 90 ila 100 derece oranlarında ölçülüp bu açıya uygun olacak biçimde yapılıyor. 3. Boyut olan derinlik hissi uyandırılıyor. Burun estetiğinde uygulana yeni teknolojiyle hastalar aynı gün hastaneden taburcu ediliyor. Morluk, şişlik ve izler ise bir hafta gibi kısa bir sürede geçiyor.
Yüz Estetiği
Burun kemik ve kıkırdak dokusunun önemi artık çok daha iyi biliniyor ve küçültmeye yönelik işlemler azaldı. Böylece doğal ve etkili bir görünüm elde ediliyor. Alın ve dudak açısı dengeleniyor. Tamponsuz ağrısız burun ameliyatlarında diğer organlara olan uyumu göz önünde bulunduruluyor. Diğer yenilikler arasında, endoskopik yüz germe ameliyatı, meme büyütmede silikon protezler, meme küçültmede kısa izli teknik, hamilelik sonrası karın germe, liposuction’da ıslak teknik gibi son gelişmeler tercih de edilmekte..
Yüz Estetiği
Ameliyatsız estetik işlemler ise, selülit tedavisi, zayıflama tedavisi, yüz gençleştirme, botoks, kırışıklık giderme, cilt problemleri giderme işlemleridir. Kadınların sıkça başvurma sebeplerinden birisi de cilt soydurma işlemleridir. Ciltteki yaralar, izler geçmeyen doğuştan gelen pürüzler de estetik profesyonelıyla çözülebiliyor. Derinin yüzeysel tabakası soyularak ortaya pürüzsüz bir cilt çıkarılır. Lokal ya da genel anestezi yapılabilir.

Son teknolojik aletler ve imkanlarla artık estetik yaptıran kişiler aynı gün evine dönebilmekte ve izler kısa bir sürede iyileşmektedir. Botoks ve bazı işlemlerden sonra ise doktorunuzun öneri ettiği şekilde hareket etmeli ve gerekli olan zamanlarda kontrole gitmelisiniz. Unutmayın, asıl güzel olan sizsiniz ve kendinize değer vermelisiniz.

Kadinlarnette.Net

1