Diyet yaparken yememeniz gereken besinler nelerdir?

tarafından
76
Diyet yaparken yememeniz gereken besinler nelerdir?

Diyet yaparken yememeniz gereken besinler nelerdir?

Diyet yaparken tüketmemeniz gerekli olan besinleri biliyor musunuz? İşte diyetteyken yememeniz gerekli olanler.
Şimdi size diyet yaparken yememeniz gerekli olan 9 besin maddesini sayacağız. Bazıları çok basit tahmin edilebilir şeyler. Ama bazılarını okuyunca siz de çok şaşıracaksınız. Bazı besinlerini diyet yaparken zayıflatsın diye tercih ediyorsunuz ama esasında onlar zayıflamanıza yardımı olmuyorlar.

GoogleBeyaz ekmek

Diyet yaparken kesinlikle uzak durmanız gerekli olan bir besin. Ama yemeden doyduğunuzu hissetmiyorsunuz değil mi? Beyaz ekmeğin hiçbir besin değeri yoktur, yalnızca karbonhidrat yüklüdür ve vücudunuz ekmek yediğinizde şeker yemişsiniz gibi davranır.

Ayçiçeği yağı

Bu yağ çeşidi işlenmiş yağdır ve direkt kilogram almanıza sebep olduğu için hiç de iyi değildir. Bu yağın seçenekleri vardır; örneğin naturel sızma zeytinyağı.

GoogleTam yağlı süt

Doğru! Haklısınız, kalsiyuma ihtiyacınız var. Gün içerisinde sütlü mamuller yiyebiliyorsanız bu diyetiniz için çok daha iyi olur. Ancak tam yağlı süt, içerisinde çok yağ bulundurduğu için uzak durmanız gerekli olan besinlerden birisidir. Yağsız sütleri tercih etmelisiniz.

Patates

Çoğu diyet patatesi “diyet yaparken yememeniz gerekli olanler listesi”ne alır. Cips hali ve kızartması oldukça zararlıdır. Çok çok arzu ediyorsanız fırınlanmış, haşlanmış veya püre haline getirilmiş patates sağlıklı olduğu için onu tercih edin.

GoogleYüzde 100 meyve suyu

Yüzde 100 doğal meyve suyu diyette kesinlikle içmemeniz gerekli olan bir besin değildir ama içmeniz risklidir. İçinde katkı maddesi, tatlandırıcı veya konsantre madde olmadığını düşünüyorsanız o başka. Diyetiniz sırasında su en güzel içecek olarak size eşlik edecektir. Ya da taze meyve yiyerek diyetinize sağlıklı katkı sağlayabilirsiniz

GoogleSoda

Meyveli değil sade sodaları tercih ederseniz diyetiniz için sağlıklı olur. Şeker diyetin baş düşmanıdır ve insan sağlığına zararlıdır. Biz gene suyu tercih etmenizi isteyeceğiz.

Abur cubur

Kilo vermek istiyorsanız tüm abur cuburlardan uzak durmalısınız. Ara öğün almak istiyorsanız alternatif şeyler bulmalısınız. Dünya cipsden, keklerden, şekerlemelerden ve buna benzer abur cuburlardan arınsa çok sağlıklı bir yer olurdu. Kesinlikle uzak durun.

Googleİşlenmiş et

Diyet yaparken en zorlanacağınız konulardan birisi de alışveriş yapmak olacaktır. Örneğin bir şarküteride yağsız veya az yağlı hindi veya tavuk eti göreceksiniz. Bu etler işlenmiştir, yağlanmanıza neden olacaktır. Bir kasaba giderek kendiniz görerek yağlarını çıkarttırdığınız etleri almanız ve tüketmeniz daha yerinde olacaktır.

GoogleFıstık ezmesi

Fıstık ezmesi bir çok açıdan çok daha sağlıklıdır ama kilogram kaybetmek isteyen birine fıstık ezmesi önermiyoruz, çünkü biraz fazla kaçırırsanız yağ olarak size geri dönecektir. Protein almak iyi bir şey ancak fıstık ezmesi yerseniz aldığınız besin miktarını ayarlamanız biraz sorun olabilir.

Gördüğünüz gibi bir diyette yenmemesi gerekli olan besinler sizi şaşırtabilir, her ne kadar daha sağlıklı olsalar da yememeyi tercih etmeniz çok daha iyi sonuç verir.Kadinlarnette.Net